Блог

Що таке плейсмет для ресторанів та кафе?

Друк сетів плейсметів

Що таке паперові сети (плейсмет)?

Люди постійно шукають способи зробити своє життя простішим. Особливо, якщо це стосується побуту. Будь-якій господині хочеться, щоб усе було чисто та красиво, але при цьому не витрачати багато сил на прибирання. Будинок – це місце відпочинку. Не треба перетворювати його ще на одну роботу. Це ж можна сказати і про власників ресторанів, кафе та інших закладів громадського харчування. Клієнт повинен почуватися як удома. Йому має бути не лише смачно, а й затишно. Сервірування столу теж відіграє важливу роль.

Щоб не забруднилися столи, люди використовують скатертини вже протягом кількох століть. Але для бару, де великий потік людей, це не найзручніший варіант. Адже скільки потрібно таких скатертин, щоб для кожного нового відвідувача підготувати чистий стіл. І таку кількість скатертин потрібно десь прати, сушити і прасувати. По суті, для всіх цих процедур потрібно містити ще й міні пральню. Тут вам допоможуть плейсмати. Термін новий, хоч ви, напевно, вже зустрічали цей елемент сервірування.

Що таке плейсмет

Плейсмат (або плейсмет, плейс-мат) – це велика серветка. Слово прийшло з англійської placemat і дослівно перекладається як «підстилка під тарілку». Середній розмір 30х40 см. Вона розміщується на столі або поверх скатертини. Її легко замінити після кожного клієнта та навіть після кожної зміни страв. Плейсмати можуть бути багаторазові або одноразові. Багаторазові шиють із тканини з водовідштовхувальним просоченням або виготовляють із тонкого пластику, каучуку, натуральної шкіри, плетеної соломки, бамбуку. Одноразові – це ніщо інше, як папір. Щільний, якісний папір. Головне завдання будь-якого плейсмата – захищати стіл або скатертини від брудних плям, спрощувати прибирання столу.

Ми можемо Вам запропонувати друк та виготовлення макету: Сети (плейсмет) для кафе

Для дорогих ресторанів, щоб обережно вписатися в інтер’єр, більше підійдуть тканинні або інші багаторазові плейсмати. Ми ж поговоримо про паперовий варіант. Це зовсім не означає, що вони гірші за багаторазові. Тут є свої переваги. Для кафе та барів – це чудове вирішення проблеми брудних столів. Як уже казали вище, одноразові плейсмати виготовляються із паперу. Замовити їх можна у нашій друкарні. Найчастіше їх друкують прямокутними в розмірі А3 (30х42 см), але можна взяти лист і менше А4 (21х30 см). Якщо дуже хочеться, ніхто не забороняє замовити овальну, круглу або квадратну форму. Головне, щоб вони зручно розташовувалися на столі.

При виборі паперу зверніть увагу на його щільність. Плейсмат не повинен бути надто тонким, як папір для принтера, але і не товстий, як візитка, він теж буде не зручний у використанні. Краще вибрати товщини 65-150 гр/м². Не варто надто захоплюватися дизайнерськими паперами. Найкращий варіант – стандартний матовий і глянцевий крейдований папір, газетний, офсетний, крафтовий папір.

У чому плюси використання паперових плейсматів:

  • Швидкість. Офіціант може за лічені секунди замінити брудний плейсмат чистим. На відміну від скатертини для цього не доведеться прибирати зі столу всі прилади та тарілки. Поміняти паперову серветку можна навіть під час обіду, якщо в цьому виникла потреба.
  • Гігієна. Ви просто викидаєте використану серветку. Її не треба чистити, прати, сушити. Тим більше, деякі соуси і напої залишають такі плями, яких складно позбутися.
  • Економія. Плейсмати часто використовують як меню. Вам більше не доведеться витрачатися на друк окремих тек з меню. Вносити зміни в прайс теж стане легше та швидше. Плейсмат – це ще й додаткова реклама про акції та партнерів. Задійте обидві сторони: на одному меню, на іншій реклама. Питання з брендуванням серветок вирішується саме собою. Ваш логотип надрукують разом із іншим текстом без додаткової плати.
  • Екологічність. Незважаючи на те, що ви часто викидатимете плейсмати, ви все-таки викидаєте папір. Це не скатертина з синтетики або з використанням синтетичних ниток, які складніше утилізувати.
  • Креативність. Під будь-яке свято чи подію можна замовляти нову партію паперових підставок із новим дизайном, новим текстом, новими картинками. Наприклад, під Новий рік один варіант, а до Дня Святого Валентина вже зовсім інший. Якщо ви організуєте весілля, корпоративи та інші урочистості, запропонуйте гостям іменні плейсмати.
  • Клієнтоорієнтованість. Розважайте своїх голодних відвідувачів. Деякі кафе замовляють друк кросвордів чи анекдотів на плейсматах, для дітей – розмальовки та головоломки, морський бій, хрестики-нулики, тощо. Так гості будуть веселіше проводити час в очікуванні страв.

Вигляд та приклади паперових сетів для кафеМоже здатися, що весь час замовляти нові партії серветок, лише додасть клопоту. Але все залежить від обраної друкарні. Нашим постійним клієнтам достатньо зробити один дзвінок, написати у Viber/Telegram 098 019 7992, щоб запустити тираж у роботу. При першому замовленні менеджер BTL Agency допоможе обрати папір, визначитися з розміром. Ми пропонуємо допомогу нашого дизайнера, якщо вам потрібно створити макет або внести зміни. А далі вам не доведеться постійно їздити в друкарню, всі питання вирішуються віддалено: редагування, оплата, доставка. Наша команда працює злагоджено та оперативно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *